• Image19.jpg
  • Image21.jpg
  • Image04.jpg
  • Image09.jpg
  • Image30.jpg
  • Image07.jpg
  • Image06.jpg
  • Image10.jpg
  • Image13.jpg
  • 20170929_160359.jpg
  • 1b.jpg
  • Image08.jpg
  • Image16.jpg
  • Image18.jpg
  • Image12.jpg

W „Zatoce Sportu” Politechniki Łódzkiej w Łodzi w dniu 20 grudnia 2017 r., Łódzka Federacja Sportu zorganizowała Uroczystą Galę podsumowującą sezon i wyniki sportowe, jakie uzyskali zawodnicy Naszego Regionu w 2017 roku na podstawie Systemu Sportu Młodzieżowego.

Samorząd Województwa Łódzkiego zlecając wykonanie tego zadania Federacji uhonorował młodych sportowców, trenerów i przedstawicieli klubów z Województwa Łódzkiego.

Z rąk m.in. Joanny Skrzydlewskiej i Jolanty Zięby-Gzik -członkiń zarządu Województwa Łódzkiego, wyróżnienia odbierali zawodnicy, którzy mogli pochwalić się zdobyciem złotego medalu Mistrzostw Polski i zawodnicy, którzy zdobyli więcej niż jeden medal w Mistrzostwach Polski.

Wyróżniono zespoły za zdobycie złotego medalu Mistrzostw Polski i trenerów.

Podziękowania otrzymali również przedstawiciele 10 klubów sportowych, które uzyskały wysoki wynik w punktacji wojewódzkiej ( wg stanu na dzień 30.11.2017 r.).

Podczas Gali trener Pan Wiesław Kmiecik poinformował, że uhonorowana na tym spotkaniu Karolina Bosiek, łyżwiarka szybka KS Pilica Tomaszów Mazowiecki, otrzymała powołanie i będzie reprezentować Polskę na Igrzyskach Olimpijskich w Pjongczangu w 2018 r.

ZDJĘCIA Z GALI

Film 1

Film 2 - wystąpienie Joanny Skrzydlewskiej

WYRÓŻNIENI MEDALIŚCI, DRUŻYNY I TRENERZY

 

złote medalistki i złoci medaliści
Młodzieżowych Mistrzostw Polski w 2017 r.

1 Kajakarstwo slalomowe - Nowak Przemysław - LKK Drzewica

2 Karate - Grabska Daria - Champion-Team K.K. Łódź

3 Karate - Banaszczyk Dorota - KS Olimp Łódź

4 Karate - Bogusław Marta - KK Kumade Łódź

5 Karate - Harast Kinga - Harasuto Karate Klub Łódź

6 Kolarstwo - Petri Paulina - KS Społem Łódź

7 Judo - Skupień Patrycja - KS Gwardia Łódź

8 Lekka atletyka - Borkowski Mateusz - RKS Łódź

9 Lekka atletyka - Buch Natan - AZS Łódź

10 Lekka atletyka - Duszyński Kajetan - AZS Łódź

11 Lekka atletyka - Kiełbasa Małgorzata - AZS Łódź

12 Lekka atletyka - Mroczek Kamil - AZS Łódź

13 Lekka atletyka - Saganiak Justyna - UKS 55 Łódź

14 Lekka atletyka - Suwara Wiktor - AZS Łódź

15 Lekka atletyka - Sych Tomasz - AZS Łódź

16 Lekka atletyka - Witek Marcelina - Polanik Piotrków Tryb.

17 Łyżwiarstwo figurowe - Gała Krzysztof - M.K.Ł. Łódż

18 Strzelectwo - Komorowska Katarzyna - KS Społem Łódź

19 Zapasy wolne - Majka Marcin - ZTA Zgierz

20 Zapasy wolne - Romanowicz Dawid - ZTA Zgierz


złote medalistki i złoci medaliści
Mistrzostw Polski Juniorów w 2017 r.

1 Kajakarstwo slalomowe - Smolarska Katarzyna - LKK Drzewica

2 Kajakarstwo slalomowe - Zawadzki Szymon - LKK Drzewica

3 Karate - Jędrzejczyk Aleksandra - Harasuto Karate Klub Łódź

4 Kickboxing - Szczepańska Angelika - ŁKSW Łask

5 Kolarstwo - Kuś Adam - MLKS Wieluń

6 Kolarstwo - Wach Arkadiusz - LKK LUKS Sławno

7 Lekka atletyka - Bednarek Agnieszka - MULKS Żeromski Sieradz

8 Lekka atletyka - Królik Kinga - UKS Azymut Pabianice

9 Łucznictwo - Pospieszył Piotr - KS Społem Łódź

10 Łucznictwo - Siczek Kamil - KS Społem Łódź

11 Łucznictwo - Szafran Marek - KS Społem Łódź

12 Łucznictwo - Wilk Krzysztof - KS Społem Łódź

13 Łyżwiarstwo figurowe - Barszczak Radosław - Ł.T.Ł.F. Łódź

14 Łyżwiarstwo figurowe - Polibina Anastasija - Ł.T.Ł.F. Łódź

15 Łyżwiarstwo szybkie - Janicki Artur - UKS Błyskawica Domaniewice

16 Łyżwiarstwo szybkie - Janicki Sebastian - UKS Błyskawica Domaniewice

17 Orientacja sportowa - Płóciennik Konrad - UKS Azymut Pabianice

18 Pływanie - Balcerak Jakub - MKS Trójka Łódź

19 Pływanie - Kaźmierczak Kamil - TP Olimpijczyk Aleksandrów

20 Podnoszenie ciężarów - Głąb Klaudia - LKS Dobryszyce

21 Podnoszenie ciężarów - Oleksiewicz Sylwia - KS Omega Kleszczów

22 Podnoszenie ciężarów - Karolak Magdalena - KKS Włókniarz Konstantynów

23 Sumo - Kubacka Patrycja - UKS Master Łódź

24 Sumo - Król Sara - UKS Atleta Łódź

25 Taekwondo ITF - Wdowiak Sebastian - KTT Łódź

26 Zapasy klasyczne - Skóra Bartosz - AKS Piotrków Tryb.


złota medalistka i złoci medaliści
Mistrzostw Polski Juniorów młodszych w 2017 r.

1 Karate - Łapka Patrycja - Harasuto Karate Klub Łódź

2 Karate - Szewczyk Krzysztof - KS Olimp Łódź

3 Karate - Bańkowski Michał - Harasuto Karate Klub Łódź


złote medalistki i złoci medaliści
Mistrzostw Polski Juniorów młodszych (Ogólnopolska Olimpiada Młodzieży) w 2017 r. 

1 Boks - Chudobiński Marcin - RKS Łódź

2 Boks - Glebko Iwan - MUKS Widzew Łódź

3 Curling - Grzelka Maksym - Polska Org. Sportowa Łódź

4 Curling - Jaros Alicja - Polska Org. Sportowa Łódź

5 Curling - Skurnica Karolina - Polska Org. Sportowa Łódź

6 Curling - Szymanowska Martyna - Polska Org. Sportowa Łódź

7 Karate tradycyjne - Barański Igor - KK 44 Łódź

8 Kolarstwo - Woźniak Adam - KS Społem Łódź

9 Kręglarstwo - Pawłowska Joanna - KS Pilica Tomaszów Maz.

10 Lekka atletyka - Różańska Ewa - MKLA Łęczyca

11 Lekka atletyka - Woźniakiewicz Tobiasz - MKS Aleksandrów Ł.

12 Łyżwiarstwo szybkie - Grzybek Wiktor - KS Pilica Tomaszów Maz.

13 Łyżwiarstwo szybkie - Jabrzyk Natalia - KS Pilica Tomaszów Maz.

14 Łyżwiarstwo szybkie - Kaczmarek Olga - KS Pilica Tomaszów Maz.

15 Orientacja sportowa - Bartos Grzegorz - UKS Orientuś Łódź

16 Orientacja sportowa - Block Amelia - UKS Orientuś Łódź

17 Orientacja sportowa - Deredos Bruno - UKS Orientuś Łódź

18 Orientacja sportowa - Krempińska Julia - UKS Azymut Pabianice

19 Pływanie - Haładyn Karolina - UKS 190 Łódź

20 Pływanie - Piechota Karolina - UKS 190 Łódź

21 Pływanie - Szymańska Julia - UKS 190 Łódź

22 Pływanie - Urbaniak Dominika - UKS 190 Łódź

23 Podnoszenie ciężarów - Adamus Bartłomiej - LKS Opocznianka Opoczno

24 Podnoszenie ciężarów - Hyla Karolina - LUKS Gryf Bujny

25 Podnoszenie ciężarów - Pasikowski Olaf - LUKS Gryf Bujny

26 Strzelectwo - Piwowarski Tomasz - OSiR Koluszki


Złote medalistki Młodzieżowych Mistrzostw Polski w 2017 r. w koszykówce kobiet 

MUKS WIDZEW ŁÓDŹ

 

Złote medalistki Mistrzostw Polski Juniorek w 2017 r. w hokeju na trawie kobiet 

KS HOKEJ BRZEZINY

 

Złote medalistki Mistrzostw Polski Juniorek młodszych (U-16) w 2017 r. w piłce nożnej kobiet

UKS SMS ŁÓDŹ

 

Trenerzy, gier zespołowych za zdobycie złotego medalu w sportach i Mistrzostwach Polski

1 Koszykówka K - Piotr Niewiadomski - MUKS Widzew

2 Koszykówka K - Dariusz Raczyński - MUKS Widzew

3 Hokej na trawie K - Małgorzata Polewczak - KS Hokej Brzeziny

4 Piłka nożna K - Adrian Sokołowski - UKS SMS Łódź

 

Zdobywcy 2 złotych medali na Mistrzostwach Polski Juniorów w 2017 r.

1 Lekka atletyka - Andrzejczak Jakub - MKS Aleksandrów Ł.

2 Pływanie - Kałusowski Jan - MKS Trójka Łódź

 

Zdobywcy 2 złotych medali na Mistrzostwach Polski Juniorów młodszych (Ogólnopolska Olimpiada Młodzieży) w 2017 r.

1 Curling - Barton Martyna - Polska Org. Sportowa Łódź

2 Karate tradycyjne - Kopytowska Marta - KK 44 Łódź

3 Kręglarstwo - Skalski Filip - KS Pilica Tomaszów Maz.

4 Łyżwiarstwo szybkie - Bosiek Karolina - KS Pilica Tomaszów Maz.

5 Pływanie - Ulicka Alicja - UKS Nawa Skierniewice

6 Pływanie - Zieliński Konrad - UKS 190 Łódź

 

Zdobywca 3 złotych medali na Mistrzostwach Polski Juniorów młodszych (Ogólnopolska Olimpiada Młodzieży) w 2017 r.

1 Karate tradycyjne - Szymański Patryk - KK 44 Łódź

 

Zdobywcy 4 złotych medali na Mistrzostwach Polski Juniorów młodszych (Ogólnopolska Olimpiada Młodzieży) w 2017 r.

1 Łyżwiarstwo szybkie - Gąsecka Karolina - KS Pilica Tomaszów Maz.

2 Łyżwiarstwo szybkie - Piotrowski Jakub - KS Pilica Tomaszów Maz.

3 Łyżwiarstwo szybkie - Żurek Damian - KS Pilica Tomaszów Maz.

4 Orientacja sportowa - Rzeńca Piotr - UKS Orientuś Łódź

 

Zdobywca 6 złotych medali na Mistrzostwach Polski Juniorów w 2017 r.

1 Łyżwiarstwo szybkie - Owczarek Mateusz - KS Pilica Tomaszów Maz.

 

Zdobywca 6 złotych medali na Mistrzostwach Polski Juniorów młodszych (Ogólnopolska Olimpiada Młodzieży) w 2017 r.

1 Pływanie - Knop Aleksandra - UKS 190 Łódź

 

Trenerzy sportów indywidualnych za wybitne osiągnięcia szkoleniowe, które przyczyniły się do zdobycia złotych medali w 2017 r.

1 Lekka atletyka - Paweł Zdrajkowski - MKS Aleksandrów Ł.

2 Pływanie - Maciej Młynarczyk - MKS Trójka Łódź

3 Łyżwiarstwo szybkie - Wiesław Kmiecik - KS Pilica Tomaszów Maz.

4 Curling - Łukasz Janczar - Polska Org. Sportowa Łódź

5 Karate tradycyjne - Iwona Karwacka - KK 44 Łódź

6 Kręglarstwo - Tomasz Cichowski - KS Pilica Tomaszów Maz.

7 Pływanie - Marcin Sarna - UKS Nawa Skierniewice

8 Pływanie - Sylwia Kowalska - UKS 190 Łódź

9 Karate tradycyjne - Jacek Wierzbicki - KK 44 Łódź

10 Łyżwiarstwo szybkie - Jolanta Gołębiewska-Kmiecik - KS Pilica Tomaszów Maz.

11 Orientacja sportowa - Piotr Paszyński - UKS Orientuś Łódź

 

10 klubów Województwa Łódzkiego, które uzyskały wysoki wynik w klasyfikacji SSM (stan z dn. 30.11.2017 r.)

AZS Łódź; KS Pilica Tomaszów Maz.; UKS Błyskawica Domaniewice; KS Społem Łódź; MUKS Widzew Łódź;

AKS Piotrków Trybunalski; LKK Drzewica; KS Budowlani Łódź; MKŁ Łódź; UKS Azymut Pabianice