• Image02.jpg
  • Image09.jpg
  • Image10.jpg
  • 4.jpg
  • Image18.jpg
  • Image25.jpg
  • Image07.jpg
  • Image19.jpg
  • Image15.jpg
  • Image04.jpg
  • Image06.jpg
  • Image12.jpg
  • Image24.jpg
  • Image03.jpg
  • Image14.jpg

GALA SPORTU 2018

W dniu 01.02.2019 r. w Akademickim Centrum Sportowo-Dydaktycznym Politechniki Łódzkiej „Zatoka Sportu” w Łodzi, Łódzka Federacja Sportu w ramach umowy zawartej z Samorządem Województwa Łódzkiego na realizację zadania pn. „Interdyscyplinarne szkolenie i współzawodnictwo sportowe”, przygotowała i zorganizowała spotkanie podsumowujące osiągnięcia sportowe w Województwie Łódzkim.

Uroczysta Gala Sportowa – to Podsumowanie sezonu sportowego i osiągniętych wyników w  2018 roku wg Systemu Sportu Młodzieżowego (SSM). System ten klasyfikuje osiągnięcia współzawodnictwa sportowego w sporcie młodzieżowym. SSM prowadzony i nadzorowany jest przez Ministerstwo Sportu i Turystyki we współpracy z Polskimi Związkami Sportowymi i Instytutem Sportu(nie klasyfikowana jest kategoria seniora).

GALERIA ZDJĘĆ Z UROCZYSTOŚCI

Wyniki  osiągnięte w 2018 roku przez zawodniczki i zawodników stowarzyszeń sportowych Naszego Województwa, mimo utrzymującej się od kilku lat, VIII lokaty w klasyfikacji wojewódzkiej, to po raz pierwszy przekroczenie bariery 10 tyś. punktów (uzyskano 10 147,15 pkt.). Rok 2018 to również wieki sukces sportowców Naszego województwa podczas XXIV Ogólnopolskiej Olimpiadzie Młodzieży w sportach letnich „Śląskie 2018”- Mistrzostwa Polski Juniora młodszego. Nasza reprezentacja w klasyfikacji generalnej Województw zajęła IV miejsce zdobywając 1438,72 pkt. Reprezentanci Naszego Województwa wyprzedzili takie sportowe potęgi, jak Województwo: Śląskie, Pomorskie, czy Dolnośląskie,  (I m-ce Mazowieckie; II m-ce Wielkopolskie, a III Kujawsko-Pomorskie). W klasyfikacji medalowej Nasi reprezentanci, uplasowali się również na IV miejscu – zdobywając: 21 złotych medali; 20 srebrnych medali i 15 brązowych (razem 56 medali). Jest to duży postęp i sukces ponieważ w historii edycji letnich Olimpiad, najlepsze do tej pory było V m-ce Naszego Województwa uzyskane w 2006 roku (1080,51 pkt. i 51 medali - Nasze Województwo było gospodarzem tej imprezy sportowej).

Na spotkanie w „Zatoce Sportu” zaproszonych zostało ponad 300 sportowców (w tym ich szkoleniowców) z Województwa Łódzkiego, którzy w 2018 roku zdobyli minimum jeden Złoty Medal w zawodach SSM w kategoriach wiekowych: młodzieżowiec, junior i junior młodszy - w sportach indywidualnych i grach zespołowych.

Uhonorowani zostali również przedstawiciele klubów sportowych, które w klasyfikacji klubowej SSM najlepiej prowadziły szkolenie młodzieży uzdolnionej sportowo i zajęły lokaty od 1 do 10 miejsca. Podczas uroczystości wręczono Podziękowania i nagrody Mistrzom Polski, oraz ich trenerom od Marszałka Województwa Łódzkiego, Pana Grzegorza Schreibera.

W imieniu Marszałka Województwa Łódzkiego, wyróżnienia i nagrody wręczał, Pan Zbigniew Ziemba, Wicemarszałek województwa łódzkiego oraz z ramienia Łódzkiej Federacji Sportu - Prezes Zarządu, Pan Zbigniew Pacholczyk.

W spotkaniu brali udział przedstawiciele Parlamentu, Urzędu Wojewody, Urzędu Marszałkowskiego Województwa Łódzkiego, Urzędu Miasta Łodzi, kapelan sportu łódzkiego, Polskiego Komitetu Olimpijskiego, Olimpijczycy z Naszego Regionu, Polskich Związków Sportowych, działacze sportowi, Prezesi Związków i Klubów sportowych Województwa Łódzkiego oraz opiekunowie i rodzice wyróżnionych sportowców.

Wg wyników klasyfikacji SSM, oprócz sklasyfikowanych 16 województw, na uzyskaną ilość punktów składają się osiągnięcia sportowe czterech kategorii wiekowych. W czterech kategoriach wiekowych  sklasyfikowano w 2018 roku: -3766 klubów i stowarzyszeń sportowych; 70 sportów (dyscyplin sportowych); 374 Powiaty; 898 Gmin.

Wg wyników klasyfikacji SSM za 2018 rok – Gmina i Powiat Miast Łódź zajęła 5 miejsce.

Podziękowanie dla zawodniczki, zawodniczek, zawodnika, zawodników, zespołów – drużyn, trenerów  za zdobycie złotego medalu – złotych medali  na Mistrzostwach Polski w 2018 r., oraz za wybitne osiągnięcia szkoleniowe, które przyczyniły się do uzyskania wysokiego wyniku w klasyfikacji Systemu Sportu Młodzieżowego dla Województwa Łódzkiego, otrzymali:

• złote medalistki i złoci medaliści Młodzieżowych Mistrzostw Polski w 2018 r.  (ZŁOTY MEDAL)

 

1

Badminton

Danielak Mateusz

KKS Ruch Piotrków Tryb.

indywidualnie

MMP

2

Jeździectwo

Szmytka Michalina

Tuszyński KJ Garbówek

skoki DK

MMP

3

Judo kobiet

Skupień Patrycja

KS Gwardia Łódź

52 kg

MMP

4

Katate WKF

Grabska Daria

KK Champion-Team Łódź

50 kg-kumite

MMP

5

Katate WKF

Harast Kinga

KK Harasuto Łódź

+ 68 kg-kumite

MMP

6

Łucznictwo

Śmiałkowska Magdalena

KS Społem Łódź

mikst

MMP

7

Łyżwiarstwo figurowe

Kędzierski Łukasz

MKŁ Łódź

solista

MMP

8

Łyżwiarstwo szybkie

Janicki Artur

UKS Błyskawica Domaniewice

5000 m

MMP

9

Pływanie

Kaźmierczak Kamil

TP Olimpijczyk Aleksandrów Ł.

50-grzbiet

MMP

10

Podnoszenie ciężarów

Kubica Dorota

LKS Dobryszyce

69 kg

MMP

11

Zapasy klasyczne

Kazimierczak Filip

GKS Bełchatów SA Bełchatów

87 kg

MMP

• złote medalistki i złoci medaliści Mistrzostw Polski Juniorów w 2018 r.

1

Karate tradycyjne

Barański Igor

KK 44 Łódź

En-bu (M+M)

MPJ

2

Karate tradycyjne

Czupryńska Monika

Ośrodek JSW Bugei Łódź

Fuku-go

MPJ

3

Karate tradycyjne

Kopytowska Marta

KK 44 Łódź

En-bu (K+M)

MPJ

4

Karate WKF

Becherka Agata

ŁKK Shotokan Łódź

48 kg-kumite

MPJ

5

Kickboxing

Melka Wiktor

MUKSW FF Sport Opoczno

kick light

MPJ

6

Kickboxing

Stępień Piotr

MUKSW FF Sport Opoczno

low kick

MPJ

7

Kickboxing

Zawiślak Oskar

Alien Kick Łódź

light-contact

MPJ

8

Kolarstwo

Szpocińska Agnieszka

LKK LUKS Sławno

MTB

MPJ

9

Lekka atletyka

Różańska Ewa

MKLA Łęczyca

kula

MPJ

10

Łyżwiarstwo figurowe

Matysiak Eryk

MKŁ Łódź

solista

MPJ

11

Łyżwiarstwo szybkie

Mormus Patrycja

KS Pilica Tomaszów Maz.

drużyna

MPJ

12

Pływanie

Fiks Krzysztof

UKS 190 Łódź

200-motyl

MPJ

13

Pływanie

Pawlaczyk Patryk

UKS 190 Łódź

wody otwarte

MPJ

14

Pływanie

Piechota Karolina

UKS 190 Łódź

wody otwarte

MPJ

15

Podnoszenie ciężarów

Adamus Bartłomien

LKS Opocznianka Opoczno

85 kg

MPJ

16

Podnoszenie ciężarów

Głąb Klaudia

LKS Dobryszyce

69 kg

MPJ

17

Podnoszenie ciężarów

Karolak Magdalena

LKS Omega Kleszczów

+ 90 kg

MPJ

18

Podnoszenie ciężarów

Oleśkiewicz Sylwia

LKS Omega Kleszczów

53 kg

MPJ

19

Podnoszenie ciężarów

Ołubek Klaudia

LKS Omega Kleszczów

48 kg

MPJ

20

Sumo

Kaźmierczak Magdalena

UKS Master Łódź

70 kg

MPJ

21

Sumo

Marczak Karolina

UKS SMS Łódź

60 kg

MPJ

22

Taekwondo ITF

Dziemsza Adrian

KTT Łódź

kup

MPJ

23

Taekwondo ITF

Musiał Bartosz

Centrum TKD Łódź

Test siły

MPJ

24

Taekwondo olimpijskie

Małaszkiewicz Edyta

AZS Łódź

42 kg

MPJ

25

Zapasy klasyczne

Dybka Michał

PTC Pabianice

87 kg

MPJ

• złote medalistki i złoci medaliści Mistrzostw Polski Juniorów młodszych  w 2018 r. (ZŁOTY MEDAL)

1

Bilard

Jamorski Oskar

UKS Snikers Rękoraj

9 bil

MPJmł.

2

Curling

Dyderski Kacper

Polska Org. Sportowa Łódź

mikst

MPJmł.

3

Judo kobiet

Stokłosa Natalia

MUKS KOKORO Łódź

44 kg

MPJmł.

4

Kręglarstwo

Goździk Mateusz

KS Pilica Tomaszów Maz.

indywid.

MPJmł.

5

Kręglarstwo

Kosz Szymon

KS Pilica Tomaszów Maz.

mikst

MPJmł.

6

Lekka atletyka

Łukomski Adam

MUKS PARK Zduńska Wola

200 m

MPJmł.

7

Lekka atletyka

Ratajczyk Tomasz

MUKS PARK Zduńska Wola

młot

MPJmł.

8

Łyżwiarstwo figurowe

Sudnik Celina

ŁTŁF Łódź

solistka

MPJmł.

9

Łyżwiarstwo figurowe

Witkowski Miłosz

ŁTŁF Łódź

solista

MPJmł.

10

Łyżwiarstwo szybkie

Grzybek Wiktor

KS Pilica Tomaszów Maz.

500 m

MPJmł.

11

Orientacja sportowa

Bartos Zbigniew

UKS Orientuś Łódź

sztafeta

MPJmł.

12

Orientacja sportowa

Block Amelia

UKS Orientuś Łódź

sztafeta

MPJmł.

13

Orientacja sportowa

Doreń Wiktoria

UKS Orientuś Łódź

sztafeta

MPJmł.

14

Orientacja sportowa

Gielec Zuzanna

UKS Orientuś Łódź

sztafeta

MPJmł.

15

Orientacja sportowa

Krempińska Julia

UKS Azymut Pabianice

sprint

MPJmł.

16

Orientacja sportowa

Nowak Michał

UKS Orientuś Łódź

sztafeta

MPJmł.

17

Orientacja sportowa

Słomczyński Ignacy

UKS Orientuś Łódź

sztafeta

MPJmł.

18

Pięciobój nowoczesny

Cybulski Cyprian

UKS Piątka Konstantynów

sztafeta-mix

MPJmł.

19

Pięciobój nowoczesny

Pydyszewska Ewa

UKS Piątka Konstantynów

sztafeta-mix

MPJmł.

20

Pięciobój nowoczesny

Rucińska Inga

UKS Piątka Konstantynów

sztafeta K

MPJmł.

21

Pływanie

Mikołajczyk Maja

UKS 190 Łódź

200-motyl.-14

MPJmł.

22

Pływanie

Skóra Bartosz

UKS Piątka Konstantynów

100-klasyczny-15

MPJmł.

23

Podnoszenie ciężarów

Gocałek Jakub

LKS Dobryszyce

85 kg

MPJmł.

24

Podnoszenie ciężarów

Hyla Łukasz

LKS Dobryszyce

94 kg

MPJmł.

25

Podnoszenie ciężarów

Szymanek Monika

LKS Dobryszyce

53 kg

MPJmł.

26

Strzelectwo

Piwowarski Tomasz

OSiR Koluszki

pistolet szybk.

MPJmł.

27

Szermierka

Bartosz Roksana

KS Dragon Łódź

szabla

MPJmł.

28

Taekwondo olimpijskie

Szpoton Aleksandra

Stow. Taekwondo Paradyż

2-bój

MPJmł.

29

Tenis

Orlikowski Aleksander

MKT Łódź

debel

MPJmł.

30

Zapasy kobiet

Wochna Patrycja

AKS Piotrków Trybunalski

69 kg

MPJmł.

* trenerzy, gier zespołowych za zdobycie złotego medalu na MP

1

Salamon Marzena

Piłka nożna K

UKS SMS Łódź

klub

MPJ

2

Kolanek Radosław

Piłka siatkowa M

EKS Skra Bełchatów

klub

MPJ

3

Posmyk Dominik

EKS Skra Bełchatów

klub

MPJ

4

Polewczak Małgorzata

Hokej na trawie K

KS Hokej-Start Brzeziny

klub

MPJmł

5

Sokołowski Adrian

Piłka nożna K

UKS SMS Łódź

klub

MPJmł

Łódzki Związek Piłki Nożnej

reprezent.

MPJmł

6

Jędraszczyk Adam

Piłka ręczna M

UKS Anilana Łódź

klub

MPJmł

7

Maciejewski Marek

Rugby

KS Budowlani Łódź

klub-15

MPJmł

• zawodniczki za zdobycie złotego medalu na Mistrzostwach Polski Juniorów w 2018 r.
w piłce nożnej kobiet

1

Piłka nożna K

UKS SMS Łódź

klub

MPJ

• zawodnicy za zdobycie złotego medalu na Mistrzostwach Polski Juniorów w 2018 r.
w piłce siatkowej mężczyzn

2

Piłka siatkowa M

EKS Skra Bełchatów

klub

MPJ

• zawodniczki za zdobycie złotego medalu na Mistrzostwach Polski Juniorów młodszych
w 2018 r. w hokeju na trawie kobiet

1

Hokej na trawie K

KS Hokej-Start Brzeziny

klub

MPJmł.

• zawodniczki za zdobycie złotego medalu na Mistrzostwach Polski Juniorów młodszych
w 2018 r. w piłce nożnej kobiet

2

Piłka nożna K

UKS SMS Łódź

klub

MPJmł.

• zawodniczki za zdobycie złotego medalu na Mistrzostwach Polski Juniorów młodszych
w 2018 r. w piłce nożnej kobiet

3

Piłka nożna K

Łódzki Związek Piłki Nożnej

reprezent.

MPJmł.

• zawodniczki za zdobycie złotego medalu na Mistrzostwach Polski Juniorów młodszych
w 2018 r. w piłce ręcznej mężczyzn

4

Piłka ręczna M

UKS Anilana Łódź

klub

MPJmł.

• zawodnicy za zdobycie złotego medalu na Mistrzostwach Polski Juniorów młodszych
w 2018 r. w rugby (15) mężczyzn

5

Rugby

KS Budowlani Łódź

klub-15

MPJmł.

trenerzy sportów indywidualnych za wybitne osiągnięcia szkoleniowe, które przyczyniły się do zdobycia złotych medali w  2018 r.

1

Jaszczak Stanisław

Lekka atletyka

RKS Łódź

2

Kowalczyk Zbigniew

Łucznictwo

KS Społem Łódź

3

Młynarczyk Marcin

Pływanie

UKS 190 Łódź

4

Woźniak Jerzy

Lekka atletyka

UKS Azymut Pabianice

5

Hampel Maciej

Pływanie

AZS Łódź

6

Cichowski Tomasz

Kręglarstwo

KS Pilica Tomaszów Maz.

7

Sadach Aneta

Lekka atletyka

AZS Łódź

8

Żebiałowicz Rafał

Pięciobój nowoczesny

MKS Jedynka Łódź

9

Kowalska Sylwia

Pływanie

UKS 190 Łódź

10

Jasiński Robert

Taekwondo ITF

KTT Łódź

11

Kielan Dariusz

Tenis

PKT Pabianice

12

Kmiecik Wiesław

Łyżwiarstwo szybkie

KS Pilica Tomaszów Maz.

13

Gołębiewska-Kmiecik Jolanta

Łyżwiarstwo szybkie

KS Pilica Tomaszów Maz.

14

Paszyński Piotr

Orientacja sportowa

UKS Orientuś Łódź

15

Cieślak Roland

Sporty wrotkarskie

KS Pilica Tomaszów Maz.

16

Bajan Zbigniew

Tenis stołowy

MLUKS Dwójka Rawa Maz.

17

Wierzbicki Jacek

Karate tradycyjne

KK 44 Łódź

18

Młynarczyk Maciej

Pływanie

MKS Trójka Łódź

19

Olejarczyk Bartosz

Pływanie

UKS Delfin Piotrków Tryb.

• za zdobycie 2 złotych medali na Młodzieżowych Mistrzostwach Polski w 2018 r. 

1

Lekka atletyka

Borkowski Mateusz

RKS Łódź

800 m

MMP

1500 m

2

Łucznictwo

Szafran Marek

KS Społem Łódź

OR-indywid.

MMP

mikst

3

Pływanie

Piechota Paulina

UKS 190 Łódź

400-dowolnym

MMP

800-dowolnym

• za zdobycie 2 złotych medali na Mistrzostwach Polski Juniorów w 2018 r. 

1

Lekka atletyka

Królik Kinga

UKS Azymut Pabianice

1500 m

MPJ

1500 prze.

2

Pływanie

Kraska Jakub

AZS Łódź

50 m-klas.

MPJ

100 m-klas.

• za zdobycie 2 złotych medali na Mistrzostwach Polski Juniorów młodszych  w 2018  

1

Kręglarstwo

Pawłowska Joanna

KS Pilica Tomaszów Maz.

pary

MPJmł.

mikst

2

Kręglarstwo

Sidło Julia

KS Pilica Tomaszów Maz.

indywid.

MPJmł.

pary

3

Lekka atletyka

Krawczyk Kacper

AZS Łódź

w dal

MPJmł.

trójskok

4

Pięciobój nowoczesny

Karbownik Małgorzata

MKS Jedynka Łódź

2-bój

MPJmł.

sztafeta K

5

Pływanie

Skibiak Klaudia

UKS 190 Łódź

200-dow.-16

MPJmł.

400-dow.-16

6

Taekwondo ITF

Chojnacki Adrian

KTT Łódź

70 kg

MPJmł.

Sprawdzian techn.

7

Tenis

Kielan Szymon

PKT Pabianice

indywid.

MPJmł.

debel

• za zdobycie 3 złotych medali na Mistrzostwach Polski Juniorów  w 2018 r. 

1

Łyżwiarstwo szybkie

Kaczmarek Olga

KS Pilica Tomaszów Maz.

drużyna

MPJ

500 m

1000 m

2

Łyżwiarstwo szybkie

Piotrowski Jakub

KS Pilica Tomaszów Maz.

3000 m

MPJ

5000 m

wielobój

3

Łyżwiarstwo szybkie

Żurek Damian

KS Pilica Tomaszów Maz.

500 m

MPJ

1000 m

masowy

4

Orientacja sportowa

Rzeńca Piotr

UKS Orientuś Łódź

bieg klas.

MPJ

bieg średniod.

sprint

• za zdobycie 3 złotych medali na Mistrzostwach Polski Juniorów młodszych w 2018 r.  

1

Sporty wrotkarskie

Wojtakowski Szymon

KS Pilica Tomaszów Maz.

drużyna

MPJmł.

500 m

1000 m

2

Tenis stołowy

Kwapiś Kuba

MLUKS Dwójka Rawa Maz.

indywid.

MPJmł.

debel

mikst

• za zdobycie 4 złotych medali na Mistrzostwach Polski Juniorów w 2018 r. 

1

Karate tradycyjne

Szymański Patryk

KK 44 Łódź

En-bu (M+M)

MPJ

Kumite

Fuku-go

En-bu (K+M)

• za zdobycie 5 złotych medali na Mistrzostwach Polski Juniorów młodszych w 2018 r. 

1

Łyżwiarstwo szybkie

Jabrzyk Natalia

KS Pilica Tomaszów Maz.

500 m

MPJmł.

1000 m

3000 m

wielobój

masowy

2

Pływanie

Guść Wiktoria

UKS Delfin Piotrków Tryb.

50-dowol.-14

MPJmł.

100-dowol.-14

200-dowol.-14

400-dowol.-14

200-zmienn.-14

3

Pływanie

Knop Aleksandra

UKS 190 Łódź

400-dow.-15

MPJmł.

800-dow.-15

200-grzbiet.-15

200-zmienn.-15

400-zmienn.-15

• za zdobycie 5 złotych medali na Mistrzostwach Polski Juniorów w 2018 r. 

1

Łyżwiarstwo szybkie

Gąsecka Karolina

KS Pilica Tomaszów Maz.

1500 m

MPJ

3000 m

drużyna

masowy

wielobój

2

Pływanie

Kałusowski Jan

MKS Trójka Łódź

50-klasycznym

MPJ

100-klasycznym

200-klasycznym

200-zmiennym

400-zmiennym

Podziękowania dla 10 klubów z Województwa Łódzkiego, które uzyskały wysoki wynik
w klasyfikacji SSM w 2018 roku

L.p.

Miejsce w Województwie

Nazwa klubu

ilość punktów

Miejsce w kraju

1

1

KS Pilica Tomaszów Maz.

541

19

2

2

AZS Łódź

505,25

24

3

3

UKS SMS Łódź

418,33

38

4

4

KS Społem

411,5

40

5

5

UKS Błyskawica Domaniewice

322,66

58

6

6

RKS Łódź

280

69

7

7

UKS 190 Łódź

235

93

8

8

AKS Piotrków Tryb

206,5

108

9

9

MKS Jedynka

185,75

132

10

10

KS Budowlani Łódź

175,68

145

 

Łódzka Federacja Sportu, składa serdeczne gratulacje wyróżnionym i życzy wspaniałych sukcesów w 2019 roku.