Minister sportu i turystyki Kamil Bortniczuk, na podstawie złożonych ofert, wyłonił gospodarzy Ogólnopolskiej Olimpiady Młodzieży na lata 2024-2025.

Grafika z napisem znamy gospodarzy Ogólnopolskiej Olimpiady Młodzieży na lata 2024-2025. Na dole obrazka logotyp Ministerstwa Sportu i Turystyki oraz hasło tworzymy polski sport. Na grafice ręka trzymająca płonący znicz olimpijski. W tle kolory niebieski i czerwony.
 
Ogólnopolska Olimpiada Młodzieży to wydarzenie o uznanej marce, w każdej kolejnej edycji aktywizujące tysiące dzieci i młodzieży w wieku szkolnym. Cieszę się, że ministerialne wsparcie pozwoli młodzieży na uprawianie sportu w komfortowych warunkach, a długoterminowo przyniesie efekty w postaci zwycięstw, sukcesów oraz zdrowego i aktywnego społeczeństwa 

– powiedział minister sportu i turystyki Kamil Bortniczuk.

Wyłonieni 29 marca na podstawie złożonych ofert gospodarze OOM w latach 2024-2025 to:

Rok 2024:

  • blok zimowy – województwo MAŁOPOLSKIE
  • blok halowy – województwo DOLNOŚLĄSKIE
  • blok letni – województwo LUBELSKIE,

Rok 2025:

  • blok halowy – województwo PODLASKIE,
  • blok letni – województwo WIELKOPOLSKIE.

Zwycięzcom serdecznie gratulujemy i życzymy powodzenia w realizacji przedsięwzięcia!

Wnioski na realizację zadania

Wnioski na realizację powyższego zadania będzie można składać nie wcześniej niż ukaże się stosowny „Program dofinansowania ze środków Funduszu Rozwoju Kultury Fizycznej zadań z obszaru wspierania szkolenia sportowego i współzawodnictwa młodzieży związanego ze szkoleniem i współzawodnictwem zawodników kadry wojewódzkiej oraz związanego z organizacją zawodów finałowych Ogólnopolskiej Olimpiady Młodzieży w sportach zimowych, halowych i letnich” - odpowiednio na rok 2024 i 2025.

Procedura składania ofert na blok zimowy na rok 2025 oraz na wszystkie bloki na rok 2026 zostanie wznowiona w terminie późniejszym.

źródło: https://www.gov.pl/web/sport/znamy-gospodarzy-ogolnopolskiej-olimpiady-mlodziezy-na-lata-2024-2025

Ruszyła strona XXIX OOM w sportach halowych - Zachodniopomorskie 2023. Zapraszamy do zapoznania się z informacjami. 

http://zachodniopomorskie2023.pl/

 


 

Od 2017 roku Łódzka Federacja Sportu organizuje Galę Sportu – Podsumowanie sezonu sportowego.

Impreza ta jest realizowana na zlecenie i ze środków finansowych Samorządu Województwa Łódzkiego.
To uroczyste spotkanie młodych sportowców naszego regionu, którzy otrzymują podziękowania od Marszałka Województwa Łódzkiego za uzyskanie tytułu Mistrza Polski.

GALERIA ZDJĘĆ Z GALI SPORTU

XXIX Ogólnopolska Olimpiada Młodzieży w Sportach Zimowych zbliża się wielkimi krokami. Już za tydzień 19 stycznia br. o godz. 16:00 w Sanoku odbędzie się ceremonia otwarcia Olimpiady.

Głównym kanałem komunikacji będzie utworzone na Facebooku wydarzenie XXIX Ogólnopolska Olimpiada Młodzieży w Sportach Zimowych (oto adres: https://fb.me/e/4bZ3aDqU0).

W wydarzeniu tym najszybciej będą pojawiały się wszelkie informacje związane z Olimpiadą, w tym zdjęcia, wyniki czy informacje o transmisjach internetowych.

Drugim miejscem gdzie będzie można znaleźć te informacje jest oficjalna strona internetowa OOM – olimpiada.podkarpackie.eu

Podczas Gali Sportu – Podsumowaniu Sezonu Sportowego za wyniki z 2021 r., która odbyła się w dniu 25 kwietnia 2022 roku w Teatrze Wielkim w Łodzi, Prezes Łódzkiej Federacji Sportu Pan Zbigniew Pacholczyk i Wiceprezes Pan Zbigniew Świercz wręczyli okolicznościowe znaczki z okazji 25 –lecia działalności Łódzkiej Federacji Sportu.

W dniu 25 kwietnia 2022 roku w Teatrze Wielkim w Łodzi odbyła się Gala Sportu – Podsumowanie Sezonu Sportowego 2021 r.

Podsumowanie sezonu, to wyróżnienie zawodniczek, zawodników oraz zespołów gier, którzy w roku 2021 zdobyli złote medale – tym samym uzyskali tytuł Mistrza Polski w kategoriach wiekowych: junior młodszy, junior i młodzieżowiec wg wyników Systemu Sportu Młodzieżowego. Wydarzenie zorganizowane zostało przez Samorząd Województwa Łódzkiego i Łódzką Federację Sportu.

Za pośrednictwem naszej strony przekazujemy wspólny „Apel” Wiceprezesa Rady Ministrów, Przewodniczącego Komitetu ds. Pożytku Publicznego Pana  Piotra Glińskiego i Ministra Sportu i Turystyki Pana Kamila Bortniczuka.