Minister sportu i turystyki Kamil Bortniczuk, na podstawie złożonych ofert, wyłonił gospodarzy Ogólnopolskiej Olimpiady Młodzieży na lata 2024-2025.

Grafika z napisem znamy gospodarzy Ogólnopolskiej Olimpiady Młodzieży na lata 2024-2025. Na dole obrazka logotyp Ministerstwa Sportu i Turystyki oraz hasło tworzymy polski sport. Na grafice ręka trzymająca płonący znicz olimpijski. W tle kolory niebieski i czerwony.
 
Ogólnopolska Olimpiada Młodzieży to wydarzenie o uznanej marce, w każdej kolejnej edycji aktywizujące tysiące dzieci i młodzieży w wieku szkolnym. Cieszę się, że ministerialne wsparcie pozwoli młodzieży na uprawianie sportu w komfortowych warunkach, a długoterminowo przyniesie efekty w postaci zwycięstw, sukcesów oraz zdrowego i aktywnego społeczeństwa 

– powiedział minister sportu i turystyki Kamil Bortniczuk.

Wyłonieni 29 marca na podstawie złożonych ofert gospodarze OOM w latach 2024-2025 to:

Rok 2024:

  • blok zimowy – województwo MAŁOPOLSKIE
  • blok halowy – województwo DOLNOŚLĄSKIE
  • blok letni – województwo LUBELSKIE,

Rok 2025:

  • blok halowy – województwo PODLASKIE,
  • blok letni – województwo WIELKOPOLSKIE.

Zwycięzcom serdecznie gratulujemy i życzymy powodzenia w realizacji przedsięwzięcia!

Wnioski na realizację zadania

Wnioski na realizację powyższego zadania będzie można składać nie wcześniej niż ukaże się stosowny „Program dofinansowania ze środków Funduszu Rozwoju Kultury Fizycznej zadań z obszaru wspierania szkolenia sportowego i współzawodnictwa młodzieży związanego ze szkoleniem i współzawodnictwem zawodników kadry wojewódzkiej oraz związanego z organizacją zawodów finałowych Ogólnopolskiej Olimpiady Młodzieży w sportach zimowych, halowych i letnich” - odpowiednio na rok 2024 i 2025.

Procedura składania ofert na blok zimowy na rok 2025 oraz na wszystkie bloki na rok 2026 zostanie wznowiona w terminie późniejszym.

źródło: https://www.gov.pl/web/sport/znamy-gospodarzy-ogolnopolskiej-olimpiady-mlodziezy-na-lata-2024-2025